ביוגרפיה

נועה תשבי נולדה בתל-אביב ומינקותה הפגינה שובבות שובת לב והתנהגה כטום בוי לכל דבר.

מילדותה המוקדמת בלטה בכישרון ציור ועם השנים נדמה היה שזה הכיוון אליו תפנה. במשך 4 שנים למדה ציור ופיסול במוזיאון תל-אביב, במלגה של קרן התרבות מטעם עיריית תל-אביב – יפו.

מהיום בו הייתה מודעת לסביבתה, הפגינה יכולות תנועה וקצב מדהימים, וכאשר החלה ללכת נהגה לצעוד על-פי קצב מוזיקת הרקע שהייתה בביתה וככל שגדלה כך התעצם עמה הריקוד והחלה לפזז על פני כל הדירה והרהיטים שבה. גם את שיעורי הבית נהגה להכין תוך כדי תנועה ורק כאשר ציירה או פיסלה ישבה בשקט.

אלא שהגורל רצה אחרת.

בגיל 16 עשתה נועה את טבילתה הראשונה בעולם הבידור בזכותו של המוזיקאי המוכשר ירון כפכפי, ששנה קודם לכן הדריך אותה בשירה ובמשחק לקראת מסיבת היום בבית הספר "אליאנס" ברמת אביב. ירון זיהה מיד את כשרון המשחק שלה וקולה הנדיר ביופיו, ושיבץ אותה בתפקיד הנשי הבכיר, אביגיל, במחזמר המוזיקלי "דוד" אותו הוא כתב, ביים והפיק במרכז הקהילתי "רוזין" ברמת אביב ג'.

למעשה לנועה היה תפקיד מרכזי בהפקת מסיבות הסיום בבתי הספר בהם למדה. היא לא רק השתתפה בכולן והפגינה בהן כשרון יוצא דופן לחיקויים אלא גם הכינה את התפאורה ומדי סוף שנה הפך הסלון בדירת אמה לסטודיו לשם ביצועה. נועה תכננה וציירה את התפאורה ואילו חבריה לכיתה צבעו וחיברו את חלקי התפאורה להופעת הסיום שלהם.

במקביל הייתה נועה הסולנית של להקת "קקטוס". בין השנים 1991-1993 הייתה חברה בלהקת הנוער "השכנים של צ'יץ".

את שירותה הצבאי עשתה בלהקת חיל החינוך, שם נוכחה לדעת שעולם הבידור הוא עולמה, והציור הפך לתחביב קבע.

בגיל 19, בעודה משרתת בצבא, החלה לשחק באופרת הסבון העברית הראשונה והמצליחה "רמת אביב ג'" בתפקיד דפנה מאור, מעצבת האופנה הראשית של חברת "אופל".

כשנועה צעדה בכיוון המשחק, שאלו חבריה "ומה עם תקליט?"

שנתיים מאוחר יותר, בגיל 21, הקימו נועה ביחד עם גל אשר את להקת NONA בה הייתה הסולנית, וביחד עם גל אשר כתבה את השירים, המילים והמנגינות שנכללו בדיסק. השירים באלבום באנגלית ובאיכות שלא נפלה בהיבט של הפקה ושירה מדיסקים מחו"ל.

לנועה כשרון שפות נדיר, ועל כן היא דוברת אנגלית במבטא אמריקאי, בריטי ואוסטרלי שוטפים, בהתאם לצורכי השעה. הלהיט Leave Me Alone זכה להצלחה גדולה, כולל רמיקסים שלו, והאלבום הגיע למקום הראשון במצעד המכירות בארץ, והשיר Alison הגיע למצעד המכירות וההשמעות ב…יפן.

באותה העת הופיעה נועה מדי ערב במחזמר הטראגי "סיפור הפרברים" מאת ליאונרד ברנשטיין בתפקיד אניטה וזכתה לביקורות נלהבות ממבקרי המוסיקה, המחול וממבקרי התיאטרון.

במשך שנתיים ברציפות הנחתה את טקס מלכת היופי.

במקביל, למדה נועה פיתוח קול אצל חדוה מלר, משחק אצל רות דייכס ומחול.

כעבור שנתיים, לטובת המשך לימודי משחק, מחול ופיתוח קול, עברה נועה ללוס-אנג'לס, לב תעשיית עולם הבידור, שמפורסמים רבים מכל העולם הגיעו אליה לפתח בה את הקריירה שלהם. היא הגיעה לשם עם שתי מזוודות ואישור לימודים זמני. תחילה גרה בדירה של חברים, ולאחר מכן שכרה דירה עם ידיד ותיק. כעת גרה בדירה משלה.

למרות החששות ואי הוודאות נועה עברה לשם מפני שחשה בצורך להרחיב את לימודיה והכשרתה המקצועית, ולא רצתה שיום אחד תתחרט על כך שלא יצאה להרחיב את אופקיה.

קשה במיוחד הייתה לה הפרידה מהמשפחה ומהחברים. נועה היא בת לתפארת הוריה, אחות מסורה לארבעת אחיותיה ודודה אוהבת לארבעת אחייניה ולארבעת האחייניות שלה. חברותיה הטובות ביותר בארץ הן עוד מהגן ומבית הספר היסודי.

באל.איי. לומדת נועה משחק אצל מורים פרטיים, ובהם למדה אצל פאני הלן, שגם אל פאצ'ינו וניקול קידמן נמנים בין תלמידיה. למעשה לימוד המשחק שם אינו מפסיק אף פעם, מה שנקרא "קוואצ'".

בתוך פחות משנה, קיבלה נועה הצעות עבודה בדוגמנות עבור חברות קוסמטיקה, טיפוח שיער ומשקאות.

כעבור שנה נוספת, לאחר עשרות אודישנים בשירה, בתנועה ובמשחק, הוחתמה נועה על חוזה להוצאת דיסק עם ענקית התקליטים MCA, אלא שהיה זה בדיוק בתחילת המפולת הגדולה בראשית שנת אלפיים של תעשיית הבידור בארה"ב, והפרויקט לא יצא אל הפועל בסופו של דבר.

בהמשך הגיעו לנועה חוזים להופעות רבות.

היא הספיקה להשתתף בין השאר בסדרות: "דרו קארי", "מסע בין כוכבים", "מכושפות", "מיס מאצ'", "סי.אס.איי. מיאמי", "4400" ועוד.

נועה השתתפה גם בסרטים ובהם "האי" בבימוי של מייקל ביי, במאי סרטים נחשב, שביים בין השאר את "ארמגדון", הידוע כבמאי קשוח ושעל פי המסופר הצליחה נועה להעלות חיוך על שפתיו בעת הצילומים על הסט. מדובר בסרט שיצא בקיץ 2005 בתקציב ענק של 130 מיליון דולר, שהינו מותחן עתידני, בו משמשת נועה ככרוז. מדי ערב עולה נועה על מסכי ענק ומודיעה מי מהתושבים "זוכה" בכרטיס כניסה ל"אי" שהוא המקום היחידי בסרט בו נשאר חמצן על כדור הארץ.

גם את השירה לא נטשה נועה לגמרי, היא השתתפה בסדנת כתיבה והלחנה בטירה מבודדת בצרפת, והופיעה במועדונים בלוס-אנג'לס ובהם ה"וייפר רום" בבעלותו של ג'וני דפ.

נועה מגיעה לביקורים בארץ מספר פעמים בשנה, בראש ובראשונה כדי לפגוש משפחה וחברים אך גם לעשייה בישראל.

במשך שנים הובילה את קמפיין חברת האיפור "איל מקיאג'", ודיגמנה לחברות אופנה ותכשיטים, ובהן: "מתאים לי" ו"מילר תכשיטים".

בין השאר השתתפה בסדרות שונות, הופיעה במחזמר "שלושת המוסקיטרים" בתפקיד מיליידי בקצב של חמש הצגות ליום, הנחתה אירועים שונים, תוכניות טלוויזיה ועוד.

בעצת מקובל בארץ הוסיפה נועה שם, וכעת שמה הוא נועה-טוהר תשבי.

לא מזמן ילדה במזל טוב את בנה ארי.

בנוסף לשירה, למשחק ולמחול, נועה מאד אוהבת בעלי חיים ומטפחת כלבת לברדור מדהימה העונה לשם טולי.

כשאין לנועה אודישן היא עושה יוגה על בסיס יומי, הולכת למכון כושר ומקיימת פגישות עם אנשי מקצוע בלוס אנג'לס ולא מחמיצה שיעורי משחק, פיתוח קול וריקוד עם מאמנים אישיים המלווים אותה בקביעות, ולמדה קבלה.

ולא רק זאת, היא גם מתנדבת בגופים שונים, ואם כל זה אינו מספיק לנועה תחביבים רבים וביניהם: קריאה, ציור (אחד ציוריה נמכר במכירה פומבית בפריס), אגרוף, רכיבה, סקי ועוד ככל שמאפשר הזמן.